У межах нової державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» 3500 клієнтів сформували і передали банкам пакети документів для участі в програмі, але майже кожна друга заявка була відхилена банком як така, що не може бути задоволена.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

«Станом на 10 червня 2020 року банки-партнери отримали 24 720 заявок на участь у програмі «Доступні кредити 5-7-9%». Однак, лише 3500 тисячі клієнтів сформували і передали банкам відповідний пакет документів для участі в програмі... Практично кожна друга заявка (1 509 заявок, загалом) була відхилена банком як така, що не може бути задоволена», — йдеться в повідомленні.

У Мінфіні зазначають, що у межах програми «Доступні кредити 5-7-9%» банки вже видали 605 кредитів на суму 381,041 мільйона гривень. Ще 1792 заявки наразі опрацьовують.

Нагадаємо, з 1 лютого 2020 року в Україні стартувала затверджена урядом програма «Доступні кредити 5-7-9%». Надання трьох можливих ставок — 5%, 7% або 9% — за кредитами залежатиме від розміру бізнесу та терміну його діяльності. Додатково ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних. 

16 квітня в уряді повідомили, що через кризу розширюють програму пільгового кредитування малого бізнесу. Так, на неї планують витратити 35 мільярдів гривень.

Раніше, кредити під 5-7-9% річних уряд планував видавати лише українцям, які створюють новий бізнес. Наразі ж її поширили і на тих підприємців, які постраждали від кризи та карантину.

У межах оновленої програми позику під низький відсоток (5-7-9%), банки видають кредити малому бізнесу для виплати зарплат, поповнення обігових коштів або ж рефінансування вже наявних банківських позик. Щоб отримати цей пільговий кредит від держави в період карантину, підприємцю потрібно зберегти щонайменше 80% робочих місць.

Поділитись: