Відкритий складський майданчик причалу №12 Миколаївського морського порту, де раніше була аміачна селітра
Фото:

Миколаївський морський порт

У Миколаївському морському порту заявили, що приблизно рік у них зберігалося 3200 тонн аміачної селітри, але наразі її вивезли. Про зберігання селітри заговорили після вибуху в Бейруті, який імовірно стався внаслідок вибуху цієї сполуки.

Про це повідомляє пресслужба Миколаївського морського порту.

У вересні 2018 судно «Тузла» прибуло до Миколаївського порту з вантажем селітри загальною вагою 3,217 тисячі тонн. Загалом було 6 422 великих біг-бегів по 500 кілограмів кожна.

Селітру вивантажили на причал з 19 по 21 вересня 2018 року. Крім того, у порту запевняють, що вивезли селітру на початку 2019 року і наразі залишків нітрату амонію немає.

Зазначимо, що аміачну селітру використовують як добрива, а також як складову вибухівок.

Чому заговорили про аміачну селітру?

5 липня голова громадської організації «Центр аналітичних досліджень» Андрій Сенченко написав у Facebook, що у Миколаївському порту впродовж двох років зберігаються 3 200 тонн простроченої аміачної селітри, що більше, ніж було в Бейруті.

Крім того, про зберігання аміачної селітри у порту «Південний» заявив адвокат Денис Шкаровський. Він каже, що біля судна Trump D, яке заарештували через начебто незаконний видобуток піску в Криму, зберігається 10 тисяч тонн аміачної селітри.

Ми звернулися до Адміністрації порту «Південний» з офіційним запитом про наявність натрію амонію та повідомимо про їхню відповідь.

Заговорили про це на тлі вибуху в порту Бейруту, Ліван. Наразі основною версією називають вибух 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих у 2014 році з судна російського бізнесмена.

Наразі підтвердили загибель 135 людей та поранення приблизно 5 тисяч. Зараз у Бейруті надзвичайний стан, тож контролювати безпеку у місті буде армія, а сам стан можуть продовжити після 14 днів.

Детальніше про ситуацію в Бейруті читайте у нашому онлайні.

Поділитись: