У селищі Мілове Луганської області, що розташоване на кордоні з Росією і де нещодавно російська сторона почала зводити кордон перемістили український пункт пропуску.

У селищі Мілове Луганської області, що розташоване на кордоні з Росією і де нещодавно російська сторона почала зводити кордон перемістили український пункт пропуску.

Про це повідомив речник Прикордонної служби Олег Слободян.

«З 8 години сьогодні український пункт пропуску «Мілове» розпочав пропуск осіб на новій локації. Впродовж тривалого часу український пункт пропуску «Мілове» на Луганщині функціонував на російському боці вулиці Дружби Народів, по середині якої і проходить лінія державного кордону у Міловому. Однак після того, як Російська Федерація розпочала інженерні роботи на своєму боці дороги, створилися передумови до провокацій проти наших прикордонників і навіть можливого захоплення їх у заручники», — зазначив він.

За його словами, керівництво служби прийняло рішення про перенесення пункту пропуску на український бік в терміновому порядку.

«Сьогодні ці роботи завершено і цей міждержавний пункт пропуску розпочав своє функціонування на новому місці. До слова, хоча Держприкордонслужба впродовж останніх років і неодноразово підіймала питання необхідності такого кроку, її ініціативи не мали практичного продовження. Однак відтепер передумов для виникнення провокаційних ситуацій значно менше і, відповідно, українська сторона може повною мірою гарантувати безпеку громадян під час перетину кордону», — додав Слободян.

Мілове — найсхідніший районний центр України. По ньому проходить умовний державний кордон між Україною та Росією. З російського боку — селище Чертково. Мешканці російського і українського селищ практично живуть на дві країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Паркан у Міловому: як на Луганщині розділили сім'ї кордоном з Росією

На лінії умовного кордону в Міловому від 30 серпня російські прикордонники зводять паркан завдовжки півтора кілометри. Про свої плани українську сторону росіяни повідомили за день, 29 серпня. За два тижні вже звели приблизно третину. Паркан розділить по осьовій лінії найдовшу вулицю Мілового — Дружби народів. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile