УКРАЇНА

Мінагрополітики покращило прогноз врожаю та експорту зернових

11 вересня, 2018 18:01
УКРАЇНА/Мінагрополітики покращило прогноз врожаю та експорту зернових
Зберегти
Вигляд
Міністерство аграрної політики України вважає, що цього року врожай зернових

Міністерство аграрної політики України вважає, що цього року врожай зернових буде більшим на 1,1 мільйон тон, що сприятиме зростанню обсягів експорту.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк у Facebook.

«Отже, ми коригуємо нашу попередню оцінку (понад 60 млн тон) в бік збільшення та очікуємо, що врожай складе 63,1 млн тон. Зростання забезпечить група пізніх зернових. Погодні умови були далекі від оптимальних, проте втрати носили фрагментарний характер», — повідомив Мартинюк.

Він зазначив, що міністерство прогнозує, що обсяг експорту зернових цього року складе 42 мільйони тон, що в умовах неврожаю у країнах-постачальниках зерна є «чудовою» новиною.

Раніше у Bloomberg повідомляли, що через засуху у Східній Європі скоротиться обсяг врожаю, а світові ціни на зернові значно зростуть.

Також повідомлялось, що український експорт зернових у 2017-2018 роках склав 6,4 мільярди доларів. Найбільшим ринком збуту пшениці для України став Єгипет.

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пропонував збільшити долю сільського господарства у ВВП України до 25%.

Нагадаємо, що раніше Reuters повідомляли, що з анексованого Росією Криму проводять експорт зернових до контрольованих режимом Башара Асада районів Сирії.

Пов`язані новини