Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що у разі продовження державної підтримки агровиробників, частка сільського господарства у валовому внутрішньому продукті може сягнути 25%.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що у разі продовження державної підтримки агровиробників, частка сільського господарства у валовому внутрішньому продукті може сягнути 25%.

Про це Гройсман повідомив під час відвідин фермерського господарства на Київщині, передає прес-служба уряду.

За словами прем’єра, наразі агровиробництво відповідальне за 18% ВВП України.

«Сьогодні аграрії формують 18% ВВП. А можемо дорости до 25% — і це досяжна мета. Разом з можливостями децентралізації це дає серйозну синергію», — заявив Гройсман.

За даними уряду, агропромисловий комплекс України працевлаштовує близько 3 мільйонів українців. Середній рівень зарплат у галузі складає 6524 гривні на місяць.

Як зазначається, Україна є одним з провідних виробників сільськогосподарської продукції у світі. Разом з тим, експерти зазначають суттєві ризики високого рівня залежності валютних надходжень від рівня світових цін на сировинні ресурси, якими, зокрема, є агропромислові товари.

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Раніше українські аграрії перекривали дороги на знак протесту проти змін до Податкового кодексу, що скасовували відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку.

Про зростання аграрного експорту до ЄС також повідомляли у Кабінеті міністрів. Там зазначили, що на долю ЄС припадає 36,5% всього аграрного експорту України.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile