У Мінцифри закликали обмежити продаж російської відеогри Atomic Heart — ЗМІ
Міністерство цифрової трансформації надішле запити до компаній Microsoft, Sony та Valve з проханням обмежити продаж цифрових версій російської відеогри Atomic Heart про пригоди співробітника радянських спецслужб.
Про це пише портал dev.ua з посиланням на коментар заступника міністра цифрової трансформації Олександра Борнякова.
У відомстві закликають заборонити продаж гри для користувачів з України та обмежити її розповсюдження в інших країнах.
«Ми закликаємо обмежити розповсюдження цієї гри в інших країнах через її токсичність, потенційний збір інформації даних користувачів і можливість передання їх третім особам у росії, а також потенційне використання грошей, залучених із купівлі гри, на ведення війни проти України», — пояснив заступник міністра.
Він додав, що, за даними ЗМІ, розробка гри відбувалася на гроші, які мають походження з російських підприємств і банків, що потрапили під санкції і є системно важливими для російського уряду.
«Хочемо наголосити також для західної аудиторії, що розробники гри не вийшли з публічною заявою про засудження путінського режиму та кривавої війни, яку росія розв’язала проти України», — наголосив Борняков.
Що відомо про гру?
21 лютого 2023 року російська студія Mundfish випустила гру в жанрі пригодницького бойовика — Atomic Heart. Події її розгортаються в альтернативній реальності Радянського Союзу між 1930-ми та 1960-ми роками. У цьому світі вже винайдений інтернет, штучний інтелект, голограми та роботи.
Головний герой — психічно неврівноважений спецагент КДБ, якого уряд відправив розслідувати інцидент на виробничому підприємстві.
За інформацією видання AIN.ua, розробники можуть збирати дані користувачів і надавати їх російським держорганам, зокрема, ФСБ.
І хоча студія Mundfish розташовується на Кіпрі, більшість її працівників — росіяни, зазначає портал DOU.ua.
Українська геймерська спільнота в Twitter закликала бойкотувати Atomic Heart, стверджуючи, що її розробка фінансується вихідцями з російської компанії «Газпром». Також критики гри зазначали, що вона прославляє радянське минуле.
Також українські користувачі просили розробників дати чітку позицію щодо російського вторгнення в Україну.
У відповідь у Mundfish заявили, що компанія є нейтральною і «не коментує політику чи релігію», проте додали, що «беззаперечно виступають за мир та проти насильства».
- Поділитися: