УКРАЇНА

У Мінфіні хочуть винагороджувати покупців за виявлення незареєстрованих торговців

5 квітня, 2018 23:30
УКРАЇНА/У Мінфіні хочуть винагороджувати покупців за виявлення незареєстрованих торговців
Зберегти
Вигляд
Міністерство фінансів України представило законопроект, що запроваджує систему грошового відшкодування (так звані «кешбеки») покупцям за виявлення порушень при придбанні товарів.

Міністерство фінансів України представило законопроект, що запроваджує систему грошового відшкодування (так звані «кешбеки») покупцям за виявлення порушень при придбанні товарів.

Текст проекту опубліковано на сайті міністерства.

Так, закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення умов для дистанційної торгівлі та детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» передбачає запровадження новітніх для України систем обліку фіскальних чеків.

За задумом Мінфіну, у разі ухвалення даного закону, споживачі матимуть можливість самостійно перевіряти чи є виданий їм чек справжнім, а у разі виявлення порушників — отримати грошову компенсацію до 100% вартості купленого товару.

Автори законопроекту сподіваються, що таким чином вирішать одразу декілька проблем.

«Даний законопроект сприятиме детінізації обігу готівкових коштів, усуне прогалини в правовому регулюванні розрахунково-касових операцій при дистанційній торгівлі, зменшить корупційні ризики при адмініструванні податків та сприятиме захисту прав споживачів», — повідомляють у Мінфіні.

Наразі текст закону представлено для публічного обговорення, після чого у відомстві направлять його на розгляд до Кабміну та Верховної Ради.

Раніше в Мінфіні пропонували легалізувати гральний бізнес. На думку міністра, це щороку могло б принести до 5 мільярдів гривень.

Також там виступили проти поетапного запровадження податку на виведений капітал.

Більше про:
# РРО
# Мінфін
Пов`язані новини