Міністр фінансів України Олександр Данилюк сумнівається в доцільності введення податку на виведений капітал (ПнВК) у декілька етапів.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк сумнівається в доцільності запровадження податку на виведений капітал (ПнВК) у декілька етапів.

Про це він сказав в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За його словами, це ускладнить адміністрування податків. 

«При такому впровадженні податку на виведений капітал виникне потреба врегулювати взаємодію між тими підприємствами, що працюють на новій моделі та тими, які продовжують працювати на старій. Це додатково ускладнить адміністрування податків та створить плутанину», — заявив Данилюк.

Напрацьований проект закону передбачає запровадження податку на виведений капітал для підприємств, але для банків зберігається класичний податок на прибуток протягом кількох років.  

Водночас президент запропонував компромісний варіант запровадити податок на виведений капітал лише для суб’єктів малого та середнього підприємництва (3 група ФОП), оскільки не весь бізнес підтримує ПнВК. 

Данилюк не бачить економічного підґрунтя для поетапного впровадження нового податку, адже, на його думку, це суттєво не скоротить бюджетних втрат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке податок на виведений капітал?

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд рекомендував не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. Представники бізнес-асоціацій закликали президента та парламент продовжити працювати над проектом. 

За словами президента Петра Порошенка, зміни в оподаткуванні можуть запровадити з 2019 року і це має стимулювати інвестиції та протистояти корупції.

Поділитись: