Міністерка фінансів України заявила, що виступає за зменшення ставки податку на доходи фізичних осіб для українців, а використання схеми оформлення працівників фізичними особами-підприємцями не підтримує.

Про це Маркарова повідомила в інтерв’ю «НВ Бізнес».

«Мені здається, правильний вихід — це покращувати сплачуваність податків і одночасно зменшувати «тінь». І коли ми побачимо реальних платників і їхні можливості, тоді зможемо змінювати податкові ставки. Я вважаю, що податки на зарплату і ПДФО треба зменшувати», — повідомила Маркарова.

На думку міністерки, державі потрібно боротися зі схемою використання спрощеної системи оподаткування (ФОП) замість найму працівників на роботу. Водночас така боротьба має полягати не у податкових перевірках, а у створенні сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні.

«Деякі аутсорсингові компанії, які мають меншу маржу, взагалі не будуть фінансово спроможними на момент переходу до повного оподаткування. У них так побудована бізнес-модель. З другого боку, у будь-якому базовому підручнику написано, що бізнес-модель не може базуватися на ухилянні від сплати податків, і якщо бізнес не може бути «білим» і при цьому заробляти, то це не бізнес, а його власник мав би зайнятися чимось іншим», — заявила Маркарова.

Раніше у Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують звільнити людей віком до 27 років в Україні від сплати податку на доходи. Згодом парламентський комітет підтримав ухвалення аналогічного законопроєкту.

Зазначимо, що ставка податку на доходи фізичних осіб в Україні складає 18%. Крім цього, із зарплати вираховують 1,5% військового збору, а роботодавець зобов'язаний платити ще 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівника до Пенсійного фонду.

Таким чином, з кожної 1000 грн ставки, роботодавець платить 1220 гривень зарплати та податків, а працівник отримує 805 гривень.

Через високу ставку ЄСВ, багато роботодавців оформлюють свої відносини з працівниками як з ФОПами. Тоді всі податкові зобов'язання падають на працівників (5% від доходу та 22% ЄСВ з мінімальної зарплати), а сам такий роботодавець не має жодних зобов'язань перед бюджетом.

Поділитись: