У Міністерстві культури, молоді та спорту розглядають можливість запровадження посади омбудсмена з питань інформації для протидії дезінформації.

Про це заявив міністр культури Володимир Бородянський під час зустрічі з журналістами.

У відомстві зазначили, що омбудсмен повинен моніторити інформаційний простір, перевіряти правдивість інформації, розглядати скарго щодо дезінформації та звертатися до суду, щоб захистити інформаційні права громадян. Також омбудсмен може залучати до роботи фактчекінгові організації.

У міністерстві пропонують не вважати дезінформацією критичні судження, сатиру, а також недостовірну інформацію про людину, що не шкодить суспільним інтересам.

Бородянський додав, що омбудсмен буде моніторити не тільки контент журналістів, а й інформацію з соцмереж, Telegram-каналів та контент з інших держав.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до 31 грудня розробити законопроєкт про вимоги та стандарти новин.

Міністр культури Володимир Бородянський зазначив, що Кабмін не буде закріплювати стандарти новин, а визначить різні виді інформації, зокрема дезінформації та небезпечної інформації.

Поділитись: