Місцева влада Міннеаполіса, де під час затримання поліцейськими загинув афроамериканець Джордж Флойд, вирішила розформувати департамент поліції міста.

Про це повідомляє місцеве видання Star Tribune.

Голосів на підтримку цього рішення назбиралося достатньо для того, щоб у разі необхідності подолати вето мера міста Джейкоба Фрея, повідомили у міській раді. Раніше Фрей виступав проти такої ініціативи.

Замість департаменту поліції у місті створять спеціальну програму з громадської безпеки, яку координуватиме міська рада. Як саме працюватиме нова структура, наразі незрозуміло.

Нагадаємо:

  • 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.
  • В інтернет потрапило відео, на якому Флойд лежить на землі й кричить: «Я не можу дихати», а поліцейський тримає коліно у нього на шиї.
  • Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення США.
  • Чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні Флойда, звільнили, а одного з них, який безпосередньо душив чоловіка, 29 травня взяли під варту. Йому висунули звинувачення в убивстві третього ступеня тяжкості (тобто вбивство було скоєне без наміру вбити, але без поваги до людської гідності).
Поділитись: