У Міністерстві освіти та науки назвали нечинним і таким, що не підлягає виконанню наказ Департаменту освіти та науки Києва про скасування ДПА для столичних випускників 11 класів.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Там пояснили, що чинне законодавство не дозволяє МОН чи місцеві органи виконавчої влади звільняти учнів від державної підсумкової атестації у форму зовнішнього незалежного оцінювання.

У міністерстві нагадали, що учні отримають свідоцтво про повну загальну середню освіту після завершення навчання на підставі річного оцінювання та державної підсумкової атестації.

Нагадаємо, Департамент освіти та науки Києва оприлюднив наказ, у якому звільняє випускників 11 класів столичних шкіл від державної підсумкової атестації для здобуття повної загальної середньої освіти.

Таке рішення пояснили тим, що так забезпечують «збереження життя і здоров'я учасників освітнього процесу», а також для запобігання поширенню коронавірусу на території Києва.

Водночас у наказі зазначено, що для вступу до закладів вищої освіти обов'язковим є проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

Зазначимо, що з січня 2019 року в Україні діють нові умови складання ДПА. Так, 11-класники мають складати ДПА у формі ЗНО з трьох предметів, щоб отримати оцінки з навчання. Раніше ДПА проводили, як окремий іспит у школі.

Раніше МОН через карантин на місяць посунуло дати вступної кампанії. Прийом заяв та документів триватиме з 13 до 22 серпня (для тих, хто вступає за результатами ЗНО), та до 16 серпня для вступників, що складатимуть вступні іспити в закладі вищої освіти. 

Творчі конкурси та вступні іспити на місця держзамовлення будуть проводитись з 1 до 12 серпня. Надання рекомендацій для зарахування на бюджет відбуватиметься не пізніше 27 серпня, а подача вступниками документів для зарахування – до вечора 31 серпня.

Поділитись: