Міністерка освіти та науки Ганна Новосад заявила, що не підтримує правки партії «Голос» до законопроєкту «Про повну загальну середню освіту» щодо запровадження 40-годинного робочого тижня для вчителів.

Про це міністерка заявила під час інвестиційного форуму у Маріуполі 29 жовтня, передає пресслужба МОН.

«Міністерство категорично не підтримуватиме таких новацій. Наразі ця правка є погано пропрацьованою і не дає відповідей на запитання, як саме будуть захищені вчителі за функціонування такої системи, як ці години будуть обліковуватись тощо», — запевнила міністерка.

Вона додала, що потребує реформування система оплати праці педагогів. У МОН вважають потрібним внести окремі надбавки до зарплати вчителів у посадовий оклад.

«Ненормальна ситуація, коли надбавки за своєю вагою у заробітній платі вчителів можуть переважати над посадовим окладом. Ми виступаємо за те, щоб кількість надбавок була зменшена, але лише коштом їхнього внесення в посадовий оклад, від якого буде розраховуватися усе подальше зростання заробітної плати», — заявила Новосад.

За словами очільниці міністерства, Кабмін і Верховна Рада також мають до 2023 року забезпечити мінімальну зарплату педагогічного працівника на рівні 4 прожиткових мінімумів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України опублікував текст постанови про збільшення розмірів окладів педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам починаючи з 2020 року.

Поділитись: