ENRU

У Мінську домовлятимуться про припинення вогню на Донбасі на період літа

Підгрупа з питань безпеки Трьохсторонньої контактної групи (ТКГ) проведе 27 червня засідання у Мінську для переговорів щодо припинення вогню на Донбасі на період літа.

Про це повідомив представник України у ТКГ Євген Марчук у Facebook.

За його словами, у Мінську спробують домовитися про режим тиші по всій лінії фронту та відпрацювати технологію забезпечення припинення обстрілів.

«Припинити хоча б на два літніх місяці, коли жнива, канікули, відпустки... На останніх переговорах 13 червня ми в нашій Робочій групі з питань безпеки домовились, що підготуємось і попробуємо вийти на узгоджені дії, щоб досягти цієї мети», — написав Марчук.

Водночас він зазначив, що технологія забезпечення реалізації домовленостей значно ослаблена виходом Росії зі спільного центру з контролю та координації припинення вогню (СЦКК).

«А це означає, що найкращі домовленості без прямої участі в їх реалізації військових РФ і України, які входили до складу СЦКК, практично забезпечити дуже і дуже важко», — наголосив Марчук.

Як повідомлялося, 12 червня міністри закордонних справ «нормандської четвірки» узгодили питання щодо режиму тиші на Донбасі.

Проте 13 червня Росія не погодилася на пропозиції України щодо припинення вогню.