У Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи з питань врегулювання конфлікту на Донбасі погодили новий режим тиші. Так зване «шкільне перемир’я» має початися опівночі 29 серпня.

У Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи з питань врегулювання конфлікту на Донбасі погодили новий режим тиші. Так зване «шкільне перемир’я» має початися опівночі 29 серпня.

Про це повідомила прес-секретарка представника України в Тристоронньої контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

«Сторони зобов'язуються здійснити всі необхідні кроки для забезпечення сталого режиму припинення вогню. Задля моніторингу сторони також зобов'язуються забезпечити надійний та безпечний доступ СММ ОБСЄ по всій території України, відповідно до її мандату», — написала Оліфер у Facebook.

За її словами, поки що безпекова ситуація на Донбасі особливо не змінилася. Адже упродовж так званого «хлібного перемир’я», яке тривало з 1 липня до 20 серпня, Київ зафіксував майже 1500 обстрілів з боку бойовиків.

27 червня Тристороння контактна група з питань врегулювання ситуації на Донбасі за участі представників самоназваних «ДНР» та «ЛНР» ухвалила новий режим тиші з 1 липня.

Бойовики самоназваної «ДНР» заявили про готовність дотримуватися режиму тиші на Донбасі.

Навесні Тристороння контактна група та інші підписанти Мінських угод домовилися про відновлення режиму припинення вогню з 5 березня.

Однак вранці 5 березня бойовики на Донбасі порушили перемир'я вже за годину після його початку.

У перший день весняного перемир'я один український військовий дістав поранення внаслідок обстрілу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець АТО: що чекає на Донбас із початком операції Об'єднаних сил

30 квітня Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об'єднаних сил.

Таким чином на сході України позпочалася операція Об'єднаних  сил на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом.

Об'єднаний оперативний штаб уже діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

Поділитись: