У Мінську на протестних маршах затримали близько 300 людей. Силовики стягнули спецзасоби та службових собак
У Мінську вже третій тиждень поспіль тривають протести у «місцевому» форматі. Протестувальники збираються у подвір'ях будинків та колонами їдуть до точок у кожному з районів міста. Силовики традиційно розганяли зібрання людей, на недільному марші затримали близько 300 протестувальників.
Про це пише «Радыё Свабода» та Tut.by.
Ще зранку до столиці Білорусі силовики почали звозити водомети, броньований транспорт та іншу спецтехніку. Люди фіксували перебої у роботі Telegram, також у різних районах міста зникав мобільний та стаціонарний інтернет.
Окрім цього, протягом години у Мінську були закриті три станції метро.
Учасники протестних акцій традиційно збирались у подвір'ях власних будинків та невеликими групами рухалися до конкретних точок збору у різних районах Мінська.
Таким чином у місті відбулися десятки протестних маршів, на найбільшому з них фіксували до тисячі людей.
Групи силовиків також збирались на раніше оголошених точках зустрічі протестувальників, у деяких районах Мінська помітили кінологів з собаками. У пресслужбі Внутрішніх військ Білорусі заявили журналістам, що собак залучили як «стримувальний фактор» для протестувальників.
Усього, за повідомленням правоохоронців, на недільних акціях у Мінську затримали близько 300 людей. Серед них були журналісти, актори, музиканти та лікарі. Правозахисний центр «Вясна» опублікував список 296 людей, затриманих у неділю, 6 грудня. Цей список досі оновлюється.
Також акції протестів проводили у Гродно, Гомелі, Вітебську Могильові, Мяделі, Ліді, Дзержинську, Новогрудку тощо.
Що відбувається у Білорусі?
Вже чотири місяці у країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів та вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.
Попри масові мітинги та акції по всій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та фактично зайняв пост президента. Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.
Україна також не визнала легітимності Лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.
- Поділитися: