ENRU

У Мінсоцполітики не виключають можливості зарахування робочого стажу українцям з Криму

Міністр соціальної політики Андрій Рева не виключає, що у разі переїзду громадянина України з анексованого Криму, отриманий ним трудовий стаж на окупованій території враховуватиметься при нарахуванні пенсії.

Про це Рева заявив під час зустрічі з регіональними ЗМІ на тему «Урядова пенсійна реформа: відновлення соціальної справедливості», передає «Укрінформ».

Міністр зазначив, що згідно із законом, відповідальність за соціальний захист громадян України, які перебувають на окупованій території, несе держава-окупант.

«Водночас, якщо людина переїжджає на територію, підконтрольну Україні, вона має право на пенсійне забезпечення за законами України. Як бути з тим стажем, який вона отримала в Криму? Діє угода СНД, і по цій угоді ми можемо врахувати той стаж, який вона там мала», — зазначив він.

Рева пояснив, що для підтвердження стажу, отриманого на окупованій території, Україна повинна  звернутися до держави-окупанта.

При цьому він нагадав, що дипломатичні відносини з Росією Україна не розривала.

«Людина не винна, що її окупували.... Цей стаж для неї не пропаде», — зазначив міністр.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко припускав видачу закордонних паспортів старого зразка українцям, які проживають на окупованих територіях Донбасу та Криму. У ЄС не підтримали таку ідею Порошенка.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram