У місцях несвободи на території України виявили 250 людей з симптомами грипу. Усі вони ізольовані в окремі камери, медичні частини та проходять лікування. Жоден випадок зараження коронавірусом не підтверджений.

Про це в інтерв’ю hromadske повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

«Ми організували щоденний огляд засуджених і всього персоналу. На початку дня — це і працівники, які можуть бути недопущені до роботи, а протягом дня — засуджені та особи під вартою — або для ізоляції, або для лікування», — заявила вона.

Висоцька також додала, що стан захворілих не є критичним і це зазвичай є нормальним для весняного сезону.

«Тому паніки жодної немає, для 53 тисячі засуджених осіб та взятих під варту, це не велика статистична цифра. На даний час загрози великої немає», — сказала Висоцька.

За її словами, в установах введений спеціальний режим у зв'язку з загрозою зараження коронавірусом. Перш за все, він направлений на непотрапляння інфекції в самі установи, тобто — обмеження доступу людей в установи.

«Адвокати можуть заходити, але всі інші — журналісти, родичі — не можуть. Але ми спрямовуємо роботу на те, щоб і спілкування із захисниками перевести в режим відеодзвінків. У деяких установах вже облаштовані інтернет-класи, в деяких поки ні», — заявила вона.

Водночас, за словами заступниці міністра юстиції, працівники медичної частини установи вимірюють температура на пропускному вході усім хто заходить.

Крім того, ув’язненим заборонено відвідувати їдальні всім разом.

«Це відбувається групами по камерах, прогулянки також не всі разом, а групами. Усі пересування по Україні засуджених припинені абсолютно, не відбувається ротацій між колоніями», — сказала Висоцька та додала, що передачі продовжують приймати, їх особисто віддають працівники установ. 

За її словами, щодня в установах проводяться огляди утримуваних осіб на виявлення будь-яких симптомів недуги та додаткові наскрізні провітрювання камер, прибирання із застосуванням засобів дезінфекції. Усі слідчі дії із затриманими особами відтерміновані, судові засідання планують проводити у режимі відеоконференції. Також проведена роз’яснювальна інформаційна робота щодо симптомів коронавірусу та уникнення зараження ним, в камерах встановлені телевізори. 

Наразі такий особливий режим ввели безстроково, однак з налагодженням ситуації в країні, заходи будуть переглядати.

«Ми сформулювали накази безстроково, оскільки не знаємо коли і які заходи будуть зайвими. Тому поступово вже будемо відміняти ті чи інші пункти, коли будемо розуміти, що план має змінюватися або додаватися», — сказала Висоцька.

За словами заступниці міністра юстиції, засобів захисту для медичних працівників хоч поки і вистачає, але потреба в них є.

«Ми звернулися і до МОЗ, і до донорів, міжнародних організацій з проханням допомогти із засобами медичного захисту, тому що це наразі є першочерговим для лікарів», — пояснила Висоцька.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними, у світі офіційно зареєстровано 224 517 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 10 030 смертей та 86 025 випадків, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

Наразі в Україні офіційно підтверджено 26 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2: у Чернівецькій (15), Житомирській (2), Київській (2), Донецькій (1), Дніпропетровській (2), Івано-Франківській (1) областях і в Києві (3). Три з них летальні — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській та 33-річна — у Чернівецькій.

Поділитись: