19 січня о 16:00 в Мистецькому Арсеналі відбудеться дискусія «Роль медіа під час Революції Гідності».

Журналісти Громадського від самого початку висвітлювали події на Майдані, що сталися 5 років тому. Стріми і репортажі Громадського нині тісно асоціюються з Революцією Гідності, і в межах дискусії Настя Станко та Богдан Кутєпов розкажуть, як створювалося інформаційне відображення тих буремних подій.

«Мистецький арсенал бере на себе дуже відповідальну і важливу роль — бути майданчиком для дискусій про все ще дуже актуальну тему, хоча про неї все менше говорять самі медіа - про «Революцію Гідності», — говорить журналістка Громадського Настя Станко. — Хочеться в цій дискусії згадати не лише, як це було, і якою була телевізійна та Youtube-картинка, а й про те, що, можливо, було зроблено неправильно, і які, власне, уроки можуть винести зараз самі медіа з тих подій. Про те що сталось з феноменами, які виникли під час Майдану, і що ці нові медіа змінили за 5 років в українському суспільстві».

Як поширювалася інформація про те, що відбувалося на центральній площі столиці? Яку роль відіграли у революції традиційні та новітні медіа? Де межа між активізмом та заангажованістю? Якою є роль журналістів під час буремних подій? Учасники-репортери, стріми, нові формати телевізійних шоу та чимало інших нюансів роботи ЗМІ обговорять учасники дискусії «Роль медіа під час Революції Гідності».  

«Кожен із вас — репортер, якщо ви не пройшли повз щось важливе і у вас достатньо заряджений смартфон, на якому є вільне місце. Адже з ним ви можете знімати фото, писати відео чи хоча б звук, а може одразу стрімити наживо через 4G-інтернет, — говорить журналіст Громадського Богдан Кутєпов. А ще ж якихось 8-10 років тому для цього треба був цілий мікроавтобус, начинений устаткуванням на мільйон гривень... Ми б ніколи не подумали, що через камери наших планшетів із поганеньким інтернетом в центрі Києва одночасно дивитимуться сотні тисяч людей з усієї планети. І що від того, як сумлінно ми будемо стрімити, залежатиме так багато: людські життя. Але саме так і сталося».

Крім Насті та Богдана в дискусії візьмуть участь Дарина Феденко (24 канал), Ян Доброносов (незалежний кореспондент), а модератором виступить менеджерка освітніх програм Мистецького арсеналу Марина Кафтан.

Вхід на дискусі. — за квитком на виставку «Революціонуймо».

Виставка сучасного мистецтва «Революціонуймо» – це міжнародний проект-дослідження, в якому понад 30 сучасних митців та мистецьких груп із 15 країн мовою інсталяції, живопису, мультимедій, перформансу, відео та фото документацій, говорять про події революцій, аналізують їх як суспільне явище й досліджують роль митця і музею в осмисленні історичних моментів. Особистий, критичний і ретроспективний погляд фокусується на особливій історичній події – Революції Гідності в Україні, яка стала унікальним досвідом українців, коли в перші десятиріччя 21 століття хвиля протестних рухів та революцій прокотилася світом, сигналізуючи про те, що наявний суспільний устрій переживає кризу й світ потребує змін.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Місцями Революції Гідності: 5 років тому й нині — фотопроект Громадського до річниці Майдану

Поділитись: