Канцелярія прокурора Міжнародного кримінального суду опублікувала звіт стосовно розгляду міжнародного позову України проти Росії. У суді обіцяють «найближчим часом» винести рішення про прийнятність справи до розгляду.

Як пояснив перший віце-президент української Асоціації міжнародного права Микола Гнатовський, прийнятність справи оцінюється з точки зору принципу доповнюваності. За цим принципом основну відповідальність за переслідування винних у злочинах проти міжнародного права несуть саме держави.

За словами Гнатовського, Міжнародний кримінальний суд може розглядати справу лише тоді, коли держави не здатні або не бажають виконувати міжнародні зобов’язання.

Крім того, Кримінальний суд буде цікавитися, на якому етапі ці ж кримінальні провадження перебувають в Україні.

«І тут Україні слід потурбуватися про те, щоб такі провадження, наскільки це можливо, були на належному рівні. Безумовно, ключова роль тут у слідчих, прокурорів та суду. Але також необхідною передумовою є термінове ухвалення змін до Кримінального кодексу України з метою привести вітчизняний закон у відповідність до вимог міжнародного кримінального права», — сказав Гнатовський.

У позові України до Міжнародного кримінального суду йдеться про окупацію Росією Криму та переслідування людей на півострові, збройну агресію на Донбасі, а також окремо про події в Іловайську, які розглядаються як можливий воєнний злочин віроломного вбивства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Суд над агресором: як Україна позивається проти Росії у міжнародних судах

Поділитись: