Колишнього депутата від нині правлячої демократичної партії Молдови Юрія Болбочану засудили до 14 років в'язниці за звинувачення у державній зраді.

Колишнього депутата від нині правлячої демократичної партії Молдови Юрія Болбочану засудили до 14 років в'язниці за звинувачення у державній зраді.

Адвокат Болбочану стверджує, що він не був присутній на судовому засіданні і навіть не в курсі того, в якому саме суді огласили вирок, пише Zdg.md.

«За вироком суду Кишинева колишній депутат Юрій Болбочану визнаний винним у скоєнні злочину за статтею 337 пункту 1 «Зрада Батьківщині», засуджений до 14 років в'язниці з виконанням покарання у в'язниці закритого типу, з позбавленням права обіймати державні посади на 4 роки», — йдеться в повідомленні Генпрокуратури, передає «Интерфакс».

Вирок не є остаточним, його може бути оскаржено в Апеляційній палаті, додали в наглядовому відомстві.

Болбочану був заарештований 17 березня 2017 року, і незабаром закінчувався термін його тримання під вартою.

Згідно з молдовським законодавством, якщо обвинуваченому не виносять вирок протягом 12 місяців з моменту арешту, він підлягає звільненню.

Екс-депутата звинувачують у тому, що його завербували російськимі спецслужби, і «в період 5 жовтня 2016 року — 17 березня 2017 року збирав і передавав інформацію національного значення, яка могла використовуватися проти інтересів Республіки Молдова».

Генпрокуратура стверджує, що Болбочану отримував за це винагороду.

Болбочану був депутатом парламенту у 2001-2005 і 2010-2014 роках.

Нагадаємо, координаційна рада з питань теле- і радіомовлення Молдови оштрафувала телеканал «РТР-Молдова» за недотримання закону про боротьбу з іноземною пропагандою.

Голова парламенту Молдови Андріан Канду оголосив про затвердження закону, що містить обмеження на трансляцію російських телеканалів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile