У Молдові поліцейські, яких викликали, щоб захистити 17-річного хлопця від агресії старшого брата, сказали тому, що він має соромитися своєї гомосексуальності. Ба більше вони почали знімати його на телефон, погрожуючи викласти відео онлайн, аби «всі знали».

Про це заявила неурядова організація «GENDERDOC-M» (GDM), яка відстоює права ЛГБТ-спільноти в Молдові, передає молдовське видання ZDG.

Зазначається, що випадок стався ще ввечері 5 липня. 17-річний хлопець звернувся в поліцію з повідомленням про те, що старший брат не випускає його з дому та погрожує фізичною розправою через його гомосексуальність.

Близько 17:00 на виклик хлопця приїхав наряд поліції, але правоохоронці відмовилися спілкуватися з ним. Поліцейські поговорили зі старшим братом хлопця і сказали, що той має рацію і його треба слухатися.

На прохання представитися поліцейські не відповіли, натомість почали знімати хлопця на мобільні телефони, сказавши, що завантажать відео на YouTube, щоб «усі знали» і «щоб йому було соромно, що він гомосексуал».

Представниця GDM, яка тримала зв’язок із хлопцем, викликала ще один патруль поліції, який відтіснив старшого брата й забрав 17-річного у відділок для складання скарги. Водночас перший патруль у цей час шукав хлопця через його батьків і подругу.

Коли їм це не вдалося, один із поліцейських почав телефонувати хлопцю з погрозами, щоб представниця GDM видалила свій пост у Facebook про цей інцидент, а він сам відкликав свою скаргу, інакше «буде погано всім».

У коментарі ZDG пресофіцерка управління поліції Кишинева Світлана Скрипник зазначила, що подробиці інциденту мають бути перевірені. «Ми в курсі, бачили повідомлення, оприлюднене в інтернеті, ми з’ясуємо всередині, який екіпаж був на місці, і встановимо, тому що в інтернеті багато інформації, ми маємо її перевірити», — сказала Скрипник.

Поділитись: