ENRU

У Молдові правозахисники закликали покарати причетних до тортур чиновників

Тортури і нелюдське поводження з людьми досі присутні в Молдові.

Про це заявили у фонді Freedom Moldova у понеділок, 26 червня, пише молдовське видання Ziarul de Garda

«В основі тортур лежить перш за все людський фактор. Саме зусиллями наділених владою чиновників можна найпростіше організувати придушення людської гідності, яке є суттю тортур», — йдеться у заяві.

Згідно Freedom Moldova, важливо проводити «реформи, спрямовані не на зміну матеріальних умов роботи органів, переформування структури правоохоронних органів, а на очищення колективу правоохоронних, пенітенціарних і інших органів, які користуються своїми повноваженнями для організації та проведення тортур».

«Особи, які практикували цей грубий вид порушень, не повинні бути терпимі, не повинні «перевиховуватись», а повинні покинути державні органи і будете суджені за злочини», — стверджують правозахисники.

Для боротьби з тортурам, зазначеними у звітах спеціалізованих органів, «вони повинні простежуватися від початку і до кінця, а не просто фіксуватися як ще один розділ «скарг».

Видання нагадало, що нещодавно кілька засуджених пенітенціарного установи №13 у Молдові і їхні родичі звернулися поскаржившись на жорстоке поводження з боку співробітників Загону спеціального призначення «Пантера».

Нагадаємо, на початку червня представники організації Українська Гельсінська спілка представили доповідь про затримання та катування людей у зоні збройного конфлікту на Донбасі українськими підрозділами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Пентагон молив нас не оприлюднювати дані про тортури ЦРУ» — журналіст The Washington Post

Підписуйтесь на наш канал в Telegram