У «Слузі Народу» прокоментували законопроєкт, який передбачає штрафи за гей-пропаганду. Законопроєкт №3917 щодо відповідальності за «пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму» зареєстрували у відповідь на проєкти законів з протидії дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті.

Таку думку нам висловив народний депутат від монобільшості Святослав Юраш у спецпроєкті «Доторканні».

«Мої колеги з Чернівців, які зареєстрували [цей законопроєкт], Георгій Мазурашу та Олена Лис, вони є людьми ціннісними… І вони дуже стурбовані певними процесами, які відбуваються останнім часом», — розповів він.

За його словами, зареєстрували його у відповідь на законопроєкти №0931 і 3316. Перший з них стосується змін у законодавство щодо запобігання та протидії дискримінації в України, а інший — протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

«Мої численні пости у соцмережах стосувалися того, що одна зі сторін намагалася постійно протягувати у парламенті закони, які обмежували нашу свободу слова, зібрань і совісті й старалася робити це в ім’я якоїсь конкретної касти людей, що є неправильним, бо закон має бути рівний для всіх. І тому, звичайно, що є дзеркальна реакція на цю історію у формі цих законів», — пояснив він.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт №3917 своєю метою називає посилення охорони сім’ї, дитинства, материнства і батьківства на законодавчому рівні та запровадження адміністративної відповідальності за «пропаганду гомосексуалізму або трансгендеризму».

«Серед аморальних загроз сучасності варто відмітити агресивну пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму, спрямованих на знищення інституту сім’ї. Викликає глибоку стурбованість зростаюча тенденція публічної пропаганди аморальних відхилень від конституційної норми сім’ї, зазначеній в статті 51 Конституції України, що унеможливлює виховання дітей в конституційному руслі, чим порушуються права дітей та їхніх батьків», — йдеться у документі.

Депутати пропонують ввести адмінвідповідальність за «пропаганду гомосексуалізму або трансгендеризму». Штрафувати громадян хочуть на одну тисячу неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. грн), для юридичних осіб — 51 тисяча гривень.

А ось за публічну «пропаганду гомосексуалізму або трансгендеризму» через демонстрацію способу життя одностатевих пар чи людей, які ідентифікують себе зі статтю, протилежною біологічній, штрафи вищі — 85 тисяч для громадян і 136 тис. грн для посадовців.

Зазначимо, правозахисний ЛГБТ-центр «Наш світ» розкритикував ініціативу Мазурашу та Лис, заявивши, що ті «ясно продемонстрували свою підтримку російської політики і з готовністю встали під знамена руху за традиційні цінності, очолюваного Росією».

«Зайвим буде казати, що гіпотетичне ухвалення подібного закону в Україні відразу поставить хрест на євроінтеграції та зробить нашу державу ізгоєм у сучасному вільному світі. На щастя, шанси його ухвалення абсолютно нульові, але керівництву "Слуги Народу" варто було би звернути увагу на законодавчі ініціативи їхніх нардепів, які грубо суперечать декларованим принципам цієї партії та політичному курсу нашої держави», — йдеться в заяві організації.

Раніше народна депутатка від «Слуги Народу», голова комітету з питань соцполітики Галина Третьякова заявила про підтримку легалізації одностатевих шлюбів в Україні.

У липні 2013 року в Росії в кодекс про адміністративні правопорушення додали статтю 6.21, яка визначає злочином «пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх». Вона передбачає штраф від 50 тисяч до 1 мільйона рублів.

Російські та міжнародні правозахисники неодноразово критикували застосування цієї статті, вказуючи, що вона є дискримінаційною відносно ЛГБТ. У 2017 році Європейський суд із прав людини визнав російську статтю про «гей-пропаганду» порушенням права на свободу висловлювання думки.

Поділитись: