У Москві кілька сотень людей вийшли на акцію протесту. Вимагають допустити незалежних кандидатів на вибори в Московську міську думу.

Як пише Meduza, акція почалася в Новопушкінському сквері як «зустріч з виборцями». За півгодини після початку на неї прийшли близько тисячі осіб.

«Незабаром присутні рушили по Тверській вулиці в сторону мерії. Звідти частина тих, хто прийшов попрямувала до московського виборчкому», – ідеться у повідомленні.

Директор Фонду боротьби з корупцією Іван Жданов і політик Ілля Яшин на акції заявили, що незалежні кандидати будуть проводити щоденні акції протесту з вимогою допустити їх на вибори, пише «Дождь».

Учасники акції вимагали відправити голову Московського виборчкому Валентина Горбунова «під суд», а міністра внутрішніх справ Володимира Колокольцева – у відставку.

Раніше Любов Соболь (соратниця опозиціонера Олексія Навального) і Дмитра Гудкова зняли з виборів у Мосміськдуму. Російські опозиціонери заявили, що виборчі комісії не пускають їх на вибори, а необхідні для реєстрації підписи «зникають» з комісій. Недійсними також визнали підписи за Андрія Бабушкіна, Олександра Соловйова, Іллі Яшина. Підсумкові рішення про реєстрацію кандидатів окружні виборчкоми ухвалять 16 липня.

Вибори в Московську міську думу сьомого скликання відбудуться 8 вересня 2019 року. Голосування відбудеться за мажоритарною системою: буде обрано 45 депутатів в 45 одномандатних округах. Депутати обираються терміном на 5 років до 2024 року.

Поділитись: