Мировий суд Таганського району Москви оштрафував соцмережі Facebook та Twitter на 4 мільйони рублів кожну через відмову перенести свої сервери з даними про російських користувачів у Росію.

Про це повідомляє «Новая газета» з посиланням на пресслужбу Таганського районного суду.

Зазначається, що рішення суд виніс за частиною 8 статті 13.11 Кодексу про адміністративні правопорушення Росії — «невиконання оператором під час збору персональних даних зобов’язання зі збереження персональних даних громадян РФ із використанням баз даних, що знаходяться на території Росії».

Як нагадує «Новая газета», обидві соцмережі штрафували й раніше — однак тоді сума штрафу складала 3 тисячі рублів, після чого російські депутати підвищили максимальний штраф до 6 мільйонів рублів.

Йдеться про закон про збереження персональних даних, що діє в РФ із вересня 2015 року. Російські законодавці зобов’язали компанії зберігати й оброблять персональні дані росіян на території країни.

У 2016 році через відмову виконувати закон соціальну мережу LinkedIn внесли до реєстру порушувачів закону в Росії. Доступ до сайту в РФ заблокували.

Поділитись: