Фото:

Влад Докшин / «Новая газета»

У Москві почався марш пам'яті російського опозиційного політика Бориса Нємцова, приурочений до п'ятих роковин його вбивства.

Про це повідомляє «Нова газета».

Ще близько 13 години (за московським часом) учасники почали збиратися на Страсному бульварі, щоб всі охочі встигли пройти через рамки до 14 години.

«Це буде політичний марш, основна мета якого — вимога змінюваності влади в Росії і виступ проти узурпації. Зрештою, саме цього і домагався Борис Нємцов, за це він віддав своє життя» — йдеться у запрошенні на подію в фейсбуці.

Як повідомляє кореспондент «Нової газети», у ході бере участь близько десяти тисяч людей. Марш узгоджений, заявлена чисельність учасників — 30 тисяч. Учасники пройдуть від Страсного бульвару по внутрішній стороні бульварного кільця, потім по проспекту Академіка Сахарова майже до перетину з Садовим кільцем. За заявленим маршрутом вже вранці стояли автозаки.

Фото:

Влад Докшин / «Новая газета»

Учасники прийшли з політичними гаслами: «Ні політичним вбивствам», «Свободу політв'язням», «Борись за конституцію». Цей марш також багато в чому присвячений вимогам припинити «московське справа», справа «Мережі» (організація визнана в Росії терористичною і заборонена) і звільнити політичних ув'язнених.

Марш пам'яті Бориса Нємцова також пройшов сьогодні у Петербурзі. Там під час ходи правоохоронці затримали шістьох учасників. Причиною затримань стали плакати учасників акції, які, на думку поліції, не відповідали темі заходу. Серед затриманих активіст Дмитро Скурихін «Відкритої Росії».

Раніше у Празі офіційно відкрили площу, яку перейменували в честь російського опозиціонера Бориса Нємцова, убитого 27 лютого 2015 року в Москві.Площі, сквери та вулиці імені Бориса Нємцова біля посольства Росії є в Києві, Вашингтоні та Вільнюсі.

Бориса Нємцова застрелили у Москві 27 лютого 2015 року. Обвинуваченими у справі про вбивство політика проходили п'ятеро людей, зокрема колишній військовослужбовець чеченського батальйону «Північ» Заур Дадаєв.

У червні 2017 року суд присяжних в Москві визнав головного підозрюваного у вбивстві Нємцова Дадаєва винним. У липні обвинуваченого Дадаєва і ще чотирьох підозрюваних засудили до 20 років колонії. Усі підсудні у справі про вбивство Бориса Нємцова свою провину не визнають.

Багато з російських опозиціонерів вважають замовником вбивства главу Чеченської Республіки Рамзана Кадирова, проте про його причетність до злочину офіційне слідство, підконтрольне владі РФ, не заявляли.

Поділитись: