УКРАЇНА

У Москві засудили екс-бойовиків «ЛНР» за здирництво «на відновлення Луганська»

УКРАЇНА/У Москві засудили екс-бойовиків «ЛНР» за здирництво «на відновлення Луганська»
Зберегти
Вигляд

У Москві суд засудив до ув'язнення колишніх бойовиків самоназваної «ЛНР», які вимагали гроші у банку «на відновлення Луганська».

Під загрозою поширення даних про клієнтів, вони вимагали у банку 300 млн рублів нібито на «відновлення зруйнованого народного господарства «ЛНР», пише газета «Коммерсантъ».

У банку швидко розібралися, хто викрав інформацію, яку зловмисники намагалися продати. З'ясувалося, що ці відомості запитувала головний спеціаліст по роботі з корпоративними клієнтами тюменського філії банку 29-річна Ольга Бєлобородова.

Пізніше правоохоронці встановили, що її співмешканець – колишній співробітник міліції Алєксандр Солнцев. У 2012 році він підозрювався в причетності до крадіжки будівельної техніки в Сургуті, але в 2014 році втік на територію, підконтрольну самоназваній «ЛНР», де вступив до загону бойовиків «Бетмен» з позивним «Механік».

У 2015 році Солнцев втік до Москви, коли після загибелі командира «Бетмена» в Луганську були порушені справи проти його найближчих соратників, обвинувачених у викраденнях і тортурах місцевих жителів.

Разом з Солнцевим в Москві перебував ще один бойовик «Бетмена» Єгор Юлдашев. Влітку 2014 року Юлдашева затримували за підозрою у вимаганні 700 тисяч рублів у підприємця в Смоленській області.

Влітку 2015 року Солнцев та Юлдашев були затримані. Одночасно в Тюмені заарештували і їх спільницю.

Слідство кваліфікувало їх дії як «вимагання в особливо великому розмірі», а Басманний суд Москви засудив Солнцева і Юлдашева до 8 років позбавлення волі кожного, їх спільниця Бєлобородова отримала 4 роки тюрми.

Пов`язані новини