ENRU

У Москві завершилося судове слідство щодо вбивства опозиціонера Нємцова

У Московському окружному військовому суді завершилося судове слідство у справі про вбивство у 2015 році російського опозиційного політика Бориса Нємцова.

Про це повідомляє Meduza.

У суді 1 червня сторони виступлять зі своїми доказами, потім присяжні винесуть підсудним рішення. У справі фігурують 5 підсудних: Заур Дадаєв, Анзор Губашев, Шадід Губашев, Темірлан Ескерханов і Хамзат Баха. Дадаєв, за версією звинувачення, застрелив Нємцова, Анзор Губашев стежив за політиком, інші їм допомагали. Ще один член групи — Беслан Шаванна —загинув під час затримання в Грозному; Руслан Мухудінов, якого звинувачення називає організатором злочину, перебуває в розшуку.

Наголошується, що у суді не представили нових відеозаписів моменту вбивства Нємцова. За словами адвоката родини вбитого, відмова Федеральної служби охорони РФ надати записи з Червоної площі і з району Великого Москворецького мосту «не була нічим обгрунтована». У суді кілька разів заявлялися клопотання про вимогу надання нових відео, але суддя їх не задовольнив.

Боріс Нємцов був застрелений в Москві 27 лютого 2015 року.

Обвинуваченими у справі про вбивство політика проходять п'ятеро осіб, у тому числі колишній військовослужбовець чеченського батальйону «Північ» Заур Дадаєв.

Всі вони категорично заперечують свою провину, хоча на відеозаписах перших допитів Дадаева і Губашева підсудні визнають провину і стверджують, що мотивом вбивства стали політичні погляди російського опозиціонера, а також заяви, що нібито ображають почуття віруючих мусульман.

З початку жовтня справу розглядає Московський окружний військовий суд

Раніше прокуратура РФ заявила про зникнення свідків вбивства Нємцова. У травні 2017 року у справі про вбивство Нємцова допитали ключового свідка.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram