Життя

У справі про вбивство російського опозиціонера Нємцова допитали ключового свідка

11 травня, 2017 08:08
Життя/У справі про вбивство російського опозиціонера Нємцова допитали ключового свідка
Зберегти
Вигляд
У Московському окружному військовому суді на процесі у справі про вбивство Бориса Нємцова в якості свідка виступив Сергій Будников — водій прибиральної машини, біля якої ввечері 27 лютого 2015 року було вбито опозиційного політика.

У Московському окружному військовому суді на процесі у справі про вбивство Бориса Нємцова в якості свідка виступив Сергій Будников — водій прибиральної машини, біля якої ввечері 27 лютого 2015 року було вбито опозиційного політика.

Як пише BBC, за 7 місяців процесу, його учасники вперше на власні очі побачили безпосереднього очевидця злочину.

Помаранчевий «КамАЗ», яким керував Будніков, повільно проїжджав вздовж тротуару на Великому Москворецькому мосту в тому місці і в той момент, коли вбивця стріляв у Нємцова.

Будніков розповів присяжним про те, що по тротуару мосту йшли чоловік і жінка і він навіть не розгледів, у що вони були одягнені. Кинувши оком в дзеркало заднього виду, він помітив, що чоловік впав. Будніков зупинив машину через кілька секунд після пострілів.

До нього підбігла Анна Дурицька, що знаходилася в момент вбивства поруч з Нємцовим, і саме Будніков подзвонив з її телефона у поліцію та швидку.

Після цього він повернув телефон Дурицькій, сів у свою машину і продовжив чистити дороги за службовим маршрутом.

Будніков стверджує, що провів на місці від сили хвилину. Насправді його помаранчевий «КамАЗ» стояв на узбіччі більше п'яти хвилин, але ця помилка в оцінці часу Буднікова, схоже, здалася цілком природною і обвинуваченню, і захисту, пише ВВС.

Чому він поїхав, навіть не дочекавшись приїзду поліції або швидкої, залишилося незрозумілим.

На суді також з'ясувалося, що Будніков через кілька годин опинився на місці злочину ще раз: за завданням начальства він приїхав на іншій машині, поливній, щоб змити з тротуару сліди крові.

Боріс Нємцов був застрелений в Москві 27 лютого 2015 року.

Обвинуваченими у справі про вбивство політика проходять п'ятеро осіб, у тому числі колишній військовослужбовець чеченського батальйону «Північ» Заур Дадаєв.

Всі вони категорично заперечують свою провину, хоча на відеозаписах перших допитів Дадаева і Губашева підсудні визнають провину і стверджують, що мотивом вбивства стали політичні погляди російського опозиціонера, а також заяви, що нібито ображають почуття віруючих мусульман.

З початку жовтня справу розглядає Московський окружний військовий суд. Усі підсудні свою вину не визнають.

Раніше прокуратура РФ заявила про зникнення свідків вбивства Нємцова.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# борис нємцов
Пов`язані новини