У зв’язку зі зростанням кількості летальних випадків, пов'язаних з коронавірусним захворюванням COVID-19, Міністерство охорони здоров'я рекомендує тимчасово дотримуватись таких обмежень при проведенні похоронів та інших ритуальних обрядів з померлими, у яких підозрювали або діагностували коронавірус:

  • не більше 10 присутніх осіб за умови одночасного перебування у приміщенні;
  • не більше 1 особи на 10 квадратних метрів;
  • безпечна дистанція у 1,5 метра між присутніми;
  • заборонено цілувати тіло померлої особи через ризик інфікування;
  • поховання або кремація тіла мають здійснюватися у щільно закритій труні;
  • органи місцевого самоврядування здійснюють облік присутніх під час поховання із зазначенням дати та часу перебування: прізвище, ім'я, по батькові, адреси проживання, контактного номера телефону. 

Слід зазначити, що потенційний ризик передачі коронавірусу від померлих з підозрою або підтвердженим випадком коронавірусної хвороби (COVID-19) вважається низьким. Він можливий при прямому контакті з тілом померлої особи або фізіологічними рідинами, в яких присутній вірус, або при контакті із забрудненими об'єктами.

При контакті з тілами померлих слід використовувати рукавички та водостійкий ізоляційний халат із довгими рукавами. Додатково рекомендують використовувати медичну маску, окуляри або захисний щиток та шапочку медичну одноразову. 

За останніми даними МОЗ, в Україні зафіксували 1668 випадки інфікування коронавірусом. З них 35 людей одужали та 52 померли. Зараз у закладах охорони здоров'я перебуває 757 людей, з них 33 у критичному стані.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: