У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, що місцева влада, якщо вважає за потрібне, може посилювати карантин на місцях, але не послаблювати. Це передбачає урядова постанова про адаптивний карантин.

Про це на брифінгу 2 серпня пояснив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Уряд встановлює загальні умови карантину у постанові, а вже місцева влада може вирішувати, чи посилювати його.

«Уже на території області або регіону вони (місцева влада — ред.) можуть лише посилювати, якщо вважають за потрібне. Але ні в якому разі законодавство не передбачає, що місцеві органи можуть пом'якшувати карантин», — сказав Степанов.

Напередодні у Тернополі та Луцьку, які потрапили до «червоної» зони за рівнем поширення коронавірусу, відмовились посилювати карантин. Натомість Укрзалізниця вже скасувала зупинки потягів далекого призначення у Луцьку та Тернополі.

З 1 серпня в Україні почали діяти нові правила адаптивного карантину. Вони стосуються поділу країни на «зелений», «жовтий», «помаранчевий» й «червоний» рівні небезпеки щодо поширення COVID-19.

«Червона» зона означає найгіршу ситуацію. Наразі до неї потрапили Луцьк, Тернопіль і Кіцманський район Чернівецької області. У цих регіонах забороняється робота транспорту, ТРЦ, кафе, ресторанів та відвідування закладів освіти.

Державна комісія з надзвичайних ситуацій має переглядати дані про поширення вірусу кожні 5 днів.

Поділитись: