У МОЗ назвали втрати цивільних медиків за рік повномасштабної війни

За рік повномасштабної війни в Україні загинули 106 цивільних медичних працівників, із них 33 — на робочому місці.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоровʼя.

«Страшні цифри для країни в серці Європи у 21 сторіччі. Проте такою є наша жахлива реальність. Пам’ятаємо кожного і кожну, хто віддав своє життя в цій війні. Дякуємо кожному і кожній, хто сумлінно виконує неоціненну роботу з порятунку інших», — наголосили там.

У МОЗ також зазначили, що медична система встояла. Медичні працівники зранку 24 лютого вийшли на свої робочі місця та продовжили вакцинувати, лікувати, рятувати своїх пацієнтів.

«Вони ж продовжують це робити й досі, навіть в умовах відключень енергопостачання і обстрілів, усі 365 днів», — вказує відомство.

Війна в Україні

Як нагадали у Генштабі ЗСУ, протягом 2019-2021 років росія нарощувала військові витрати. Так, у 2021 році її військовий бюджет зріс удвічі, навіть якщо порівняти з попереднім 2020 роком, досягнувши майже 66 мільярдів доларів, що становило 4,1% ВВП рф.

Наприкінці лютого події почали розгортатися стрімко. Як вказує Генштаб, військове та політичне керівництво рф досягло згоди щодо дати нападу, і йому потрібен був лише формальний привід. І він знайшовся.

22 лютого володимир путін підписав указ про визнання росією незалежності окремих районів Луганської та Донецької областей України, тимчасово окупованих військами рф. Наступного дня ватажки незаконних збройних формувань звернулися до російського уряду з проханням ввести війська на територію цих тимчасово окупованих рф окремих районів Донецької та Луганської областей.

Уже наступного дня, 24 лютого, з четвертої ранку батальйонно-тактичні групи армії рф почали широкомасштабний наступ на прикордонні райони України: одночасно з півночі, сходу та півдня. В Україні ввели режим воєнного стану, який триває й досі.