У МОЗ розповіли, коли очікують піку та спаду захворюваності на COVID-19

Пік захворюваності на COVID—19 в Україні, за прогнозами, припаде на середину січня — середину лютого 2021 року. Спаду можна чекати не раніше лютого.

Про це розповів в.о. голови Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я Ігор Кузін в інтерв’ю «Ліга.Life».

За його словами, таке показують математичні моделі, зокрема міжнародні.

«Розрахунки показують, що пікові періоди захворюваності припадуть на середину січня і триватимуть десь до середини лютого. За різними математичними моделями, зокрема міжнародними, природний спад захворюваності на коронавірусну хворобу очікується не раніше лютого 2021 року», — розповів Кузін.

Він додав, що ситуація з коронавірусом в Україні складається таким чином, що локдауну уникнути не вдасться. У МОЗ кажуть, що впроваджувати його потрібно перед тим «як станеться колапс» у медичній системі, і до початку великих святкувань і природного спаду інфекції.

«Моделювали, що найдоцільніше його вводити перед новорічними святами і завершувати в середині січня. Тоді він буде найефективнішим», — кажуть у ЦГЗ.

Кузін зазначає, що тритижневий локдаун у цей період може скоротити кількість нових випадків на 80% щоденно.

Новий локдаун

Президент Володимир Зеленський заявив, що у грудні 2020 року локдауну в Україні точно не буде, але у січні 2021 року уникнути жорсткого карантину, ймовірно, не вдасться. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль перед цим зазначав, що про конкретні обмеження у січні повідомлять на засіданні уряду в середу, 9 грудня.

Якщо новий локдаун таки запровадять, то, на відміну від попереднього, можуть дозволити працювати транспорту, готелям, гірськолижним курортам і церквам. Принаймні про таке 5 грудня повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Водночас уряд, за словами Ляшка, планує повністю заборонити роботу закладів харчування, буде дозволене лише доставлення. Також планують закрити школи, садочки, спортзали та розважальні центри.