У МОЗ вказують на критично низький рівень вакцинації дітей проти поліомієліту. Хвороба може спричиняти параліч і смерть
Міністерство охорони здоров’я вказує на критично низький рівень охоплення вакцинацією дітей проти поліомієліту в Україні — лише 80% дітей віком до одного року отримали три дози щеплення від поліомієліту за необхідних 95%.
Про це повідомила пресслужба відомства, вказавши, що ці дані актуальні станом на 1 січня.
Там зазначають, що нині кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина у небезпеці. Поліомієліт може загрожувати величезній кількості нещеплених або не повністю щеплених дітей невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин.
У МОЗ наголошують, що ліків проти цієї хвороби не існує. Наразі єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення.
Що таке поліомієліт?
Це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду.
Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.
Єдиний шлях убезпечити себе та своїх дітей від наслідків цієї хвороби — вакцинуватися, оскільки специфічного лікування не існує.
Здебільшого хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання. Інкубаційний період становить 2-35 діб, частіше 7-14 діб.
Класифікують такі види хвороби: з ураженням центральної нервової системи (ЦНС) та без її ураження. Але навіть нетиповий поліомієліт (без ураження ЦНС) здатний дуже нашкодити хворому.
Де, коли та кому варто вакцинуватися проти поліомієліту?
Вакцинувати проти поліомієліту дитину потрібно з народження. Щеплення обов’язково слід проводити комплексно, не пропускаючи жодного — для збільшення відповіді імунної системи:
- 1 доза — 2-й місяць життя дитини;
- 2 доза — 4-й місяць;
- 3 доза — 6-й місяць;
- 4 доза — 18-й місяць;
- 5 доза — 6 років;
- 6 доза — 14 років.
Безкоштовна вакцинація проти поліомієліту проводиться у вашого сімейного лікаря чи педіатра в державних медичних закладах, а також приватних, що уклали договори з Національною службою здоров’я України.
- Поділитися: