Стримінговий сервіс Disney+ додаватиме до старих мультфільмів попередження про расизм та негативні стереотипи. Таке рішення ухвалили замість того, щоб видаляти нетолерантні моменти.

Про це повідомляє BBC.

У деяких мультфільмах з'явиться застереження: «Цей мультфільм містить негативні зображення та/або жорстоке поводження з людьми чи культурами. Ці стереотипи були і є помилковими».

Вперше компанія почала залишати попередження про расизм торік у листопаді, тоді повідомлення було коротшим. Згодом з'явилося повідомлення: «Цей фільм представлений у початковому вигляді. Він може містити застарілі культурні уявлення».

Яких мультфільмів це стосуватиметься?

Наприклад, мультфільму «Леді та Блудько» (1955 року). Там повідомлення про стереотипи з'являтимуться у сценах із двома сіамськими кішками Сі та Ем, яких зобразили, відповідно до стереотипів про азійців. І є сцена, де собаки з акцентом розказують про стереотипи щодо мексиканців і росіян.

У мультику «Пітер Пен» 1953 року щодо корінних жителів герої використовують расистську лайку. Крім того, пісню, яка спочатку називалася «Що робить червону людину червоною» перейменували на «Що робить людину сміливою».

Толерантність у кіноіндустрії

Не лише Disney+ намагається бути толерантним. Так, стримінговий сервіс HBO Max прибрав, а потім повернув із попередженнями про дискримінацію фільм «Звіяні вітром».

Крім того, щоб забезпечити різноманіття у кіно, Американська кіноакадемія представила нові критерії для фільмів, які претендуватимуть на номінацію «Найкращий фільм». Вони стосуються різноманіття серед акторів, знімальної групи та команди, яка займається просуванням стрічки.

Дивіться також випуск «ОК, Аліна», де наша журналістка Аліна Шеремета розбиралася, як працює толерантність.

Поділитись: