Стриминґовий сервіс HBO Max поверне на свою платформу фільм «Звіяні вітром», який раніше зняв на тлі антирасистських протестів у США. Утім на початок додадуть спеціальне звернення від афроамериканської науковиці й телеведучої Жаклін Стюарт.

Про це повідомила сама Стюарт у колонці для американського телеканалу CNN.

За її словами, HBO Max прибрав фільм, заздалегідь маючи на меті його повернути. Але вирішив для цього зробити окреме застереження про те, в якому саме контексті його треба сприймати. Авторкою цього застереження і буде Стюарт.

«Для мене це можливість обміркувати те, чого нас може навчити класика кінематографу… Якщо люди справді засвоять уроки (антирасистських протестів — ред.), ми, може, станемо на шлях формування найбільш вичерпного, відвертого й результативного діалогу про життя темношкірих у кадрі й поза ним», — додала вона.

Утім наразі HBO Max не оголосив, коли саме очікується повернення «Звіяних вітром» на сервіс.

Нагадаємо, раніше стриминґова платформа на тлі антирасистських протестів у США прибрала фільм із відкритого доступу. Його тривалий час вважали дискусійним через зображення афроамериканців та романтизацію рабства.

«Звіяні вітром» — американська мелодрама 1939 року, знята за однойменним романом американської письменниці Марґарет Мітчелл. Фільм триває майже 4 години. Головні ролі виконали Кларк Гейбл, Вів'єн Лі, Леслі Говард. Крім того, стрічка отримали 10 нагород «Оскар», зокрема як найкращий фільм.

Поділитись: