Нацполіція Києва та Служба безпеки України пояснили, що проводили обшуки в музеї Революції Гідності через підозру у зловживанні службовим становищем посадовцями музею. Їх підозрюють у розкраданні понад 110 млн гривень.

Про це повідомляють пресслужба поліції та СБУ.

Обшуки проводили за ухвалою Голосіївського районного суду. Слідчі відкрили кримінальну справу за ч. 2 ст. 364 — зловживання службовим становищем, за якою посадовців підозрюють у розкраданні коштів на меморіал Небесної Сотні.

Як установили правоохоронці, наприкінці 2018 року музей уклав договори майже на 150 млн грн із ТОВ на меморіальний комплекс. Тоді підрядникам перерахували аванс у 111 млн гривень, що становило 80% усієї суми договору.

«Однак правоохоронці з’ясували, що у встановлені угодами терміни роботи фактично не проводилися. Натомість більшість отриманих підрядником бюджетних коштів було витрачено не на цілі, які прописані у відповідних договорах», — ідеться в повідомленні СБУ.

У поліції кажуть, що, згідно з перевіркою, на рахунках підрядника залишок коштів на будівництва — 9 млн 878 тисяч 517 гривень. А також правоохоронці кажуть, що виявили фінансові порушення в музеї, які призвели до збитків майже на 4 млн гривень.

Що кажуть у музеї?

Обшуки відбулися в приміщенні музею та у квартирі директора Ігоря Пошивайла. Він розповів, що слідчі вилучили носії інформації, зокрема жорсткий диск, де зберігалася вся інформація про музей, та документацію з фінансово-господарської діяльності.

За словами Пошивайла, вилучення жорсткого диска не зовсім законне, бо в ухвалі суду йдеться про вилучення документації, а електронні носії не є документацією.

Меморіал Героїв Небесної Сотні

Його мають звести над Майданом Незалежності, а саме — на ділянці вулиці Інститутської, яку тепер називають алеєю Героїв Небесної сотні.

У лютому 2018 року обрали переможців відкритого архітектурного конкурсу. Відкрити меморіал планували у 2019 році, але генпрокуратура заявила, що під час розслідування справ Майдану на території будівництва виникла потреба провести додаткові слідчі експерименти щодо розслідування протестувальників.

Улітку 2018 року Генпрокуратура наклала арешт на ділянку, де мав би бути меморіал. Ігор Пошивайло на брифінгу розповів, що гроші підряднику перерахували, адже планувалося відкриття у 2019 році, але через арешт ділянки цього досі не сталося.

Поділитись: