У Миколаївській області створять нові війська  – Морську піхоту України в складі Військово-морських сил України.

У Миколаївській області створять нові війська  – Морську піхоту України в складі Військово-морських сил України.

Про це під час візиту до Миколаєва заявив президент Петро Порошенко.

 «Сьогодні я тут не лише для того, аби взяти участь і у виставці, і у спуску на воду нового корабля, і у забезпеченні розвитку економіки і суднобудівної промисловості України. Сьогодні в Миколаївській області буде дане «зелене світло» на створення нових військ — Морської піхоти України в складі Військово-морських сил України. І це відбудеться сьогодні в Миколаєві», — заявив президент.

Після анексії Криму російськими військами, із двох батальйонів у понад 650 солдатів, частина морпіхів залишилися на окупованій території. 

На даний час Морська піхота України складається з окремої бригади та окремих батальйонів морської піхоти. 

Морська піхота Військово-Морських Сил ЗС України — рід військ який призначений для дій у морських (повітряних) десантах, ведення наступального бою на морському узбережжі, оборони військово-морських баз, ділянок узбережжя й важливих берегових об'єктів.

Раніше начальник прес-служби Сил спеціальних операцій ЗСУ, колишній заступник командира 501 окремого батальйону морської піхоти (Керч) Олексій Нікіфоров розповів, що перед анексією Криму українські морпіхи отримали наказ їхати до Києва.

Морські піхотинці, які не зрадили присязі, були задіяні у боях на Донбасі. 8 січня 2017 року поблизу Маріуполя зникли троє українських морських піхотинців, коли виконували бойове завдання поблизу лінії розмежування. Їх вважали зниклими безвісти, проте згодом бойовики передали Україні тіла 3 військових. Виявилося, що передані тіла військових — зниклі раніше морпіхи.

Поділитись: