Міністерство закордонних справ України наголосило, що неуповноважені особи не можуть висловлювати позицію держави. Перед цим голова Виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеіл Саакашвілі назвав грузинську владу «нелегітимною».

Свою позицію МЗС виловило в заяві, опублікованій на офіційному сайті.

У відомстві зазначили, що Україна «високо цінує стратегічне партнерство з Грузією та підтверджує свою готовність розвивати двосторонні відносини у дусі дружби та добросусідства».

«У цьому зв'язку наголошуємо, що українським законодавством чітко визначено перелік посадових осіб і державних органів, які наділені повноваженнями висловлювати офіційну позицію Української держави. Публічні висловлювання не уповноважених осіб не можуть вважатися позицією держави», — йдеться у заяві.

10 липня Міністерство закордонних справ Грузії зустрілося з українським послом Ігорем Долговим через останні заяви Міхеіла Саакашвілі, в яких він називає чинну владу Грузії «нелегітимною».

Напередодні колишній президент Грузії й нинішній голова Виконавчого комітету реформ при президенті України Міхеіл Саакашвілі назвав владу Грузії «нелегітимною»

«Я вважаю, що уряд Грузії повністю нелегітимний. Я ні на мить не визнаю його законність і ні на мить не визнаю законність ситуації, яка зараз склалася у Грузії», — сказав він у своєму відеозверненні.

Нагадаємо, 7 травня президент Володимир Зеленський призначив Міхеіла Саакашвілі головою Виконавчого комітету Національної ради реформ.

Раніше Зеленський запропонував Саакашвілі посаду віцепрем'єра з питань реформ. Сам експрезидент Грузії назвав це «великою честю». Однак у підсумку в Раді не знайшлося голосів для цього призначення і Зеленський вирішив дати експрезиденту Грузії іншу посаду.

8 травня Грузія викликала свого посла в Києві для консультацій у зв'язку з призначенням Саакашвілі на посаду глави Виконавчого комітету реформ при президенті України. Водночас грузинський прем'єр Георгій Гахарія тоді заявив: це не означає, що під сумнів поставлять дипломатичні відносини або стратегічне партнерство країн.

Поділитись: