ENRU

У НАБУ назвали тиском відкриття справи Генпрокуратури проти заступника глави Бюро

У Національному антикорупційному бюро назвали відкриття Генеральною прокуратурою провадження проти заступника глави Бюро Гізо Углави тиском на орган та реакцією на розслідування НАБУ, передає прес-служба.

«Національне бюро впевнено, що це провадження є безпідставним, а його розслідування — безперспективним. Гізо Углава не порушував законодавство про громадянство. Згідно з Конституцією Грузії, громадянство Грузії втрачається автоматично за умови набуття громадянства іншої країни», — зазначають у НАБУ.

Також у Бюро назвали безпідставним звинувачення ГПУ у несплаті податків Углавою.

«Податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2016 рік Гізо Углава подав 25 квітня 2017 року. Податковий кодекс України (пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49, п.179.7 ст.179) передбачає подання податкової декларації за попередній рік до 1 травня року, що слідує за звітним, тоді як податки за звітний рік мають бути сплачені до 1 серпня», — зазначили у НАБУ.

У Бюро наголосили, що з моменту відкриття цього провадження прокурори мали достатньо часу, щоб перевірити всі ці факти.

«За таких умов, Національне антикорупційне бюро розцінює дії співробітників ГПУ як злочинні, спрямовані на чинення незаконного тиску на працівників НАБУ. За вказаними фактами Управління внутрішнього контролю Національного бюро зареєструвало кримінальні провадження за фактами службового підроблення та втручання в діяльність Першого заступника Директора НАБУ», — наголошують в Антикорупційному бюро.

Раніше повідомлялось, що Генпрокуратура відкрила провадження проти заступника глави НАБУ за звинуваченням у несплаті податків та приховуванні громадянства Грузії, перебуваючи на державній посаді.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram