УКРАЇНА

У НАБУ прокоментували проникнення людей до будівлі Бюро

17 липня, 2018 22:37
УКРАЇНА/У НАБУ прокоментували проникнення людей до будівлі Бюро
Зберегти
Вигляд
У Національному антикорупційномку бюро вважають проникнення невідомих у будівлю Бюро у вівторок 17 липня «провокацією з боку представників певних політичних сил».

У Національному антикорупційномку бюро вважають проникнення невідомих у будівлю Бюро у вівторок 17 липня «провокацією з боку представників певних політичних сил».

Про це йдеться у заяві НАБУ.

За даними Бюро, спочатку особи зайшли до громадської приймальні з метою передати звернення.

«У приміщенні приймальні вони зіпсували камеру відеоспостереження, виламали двері та металеву ролету, якими дане приміщення відділено від режимної території, та увірвалися у хол НАБУ», — йдеться у повідомленні.

У Бюро стверджують, що представники поліції, які перебували поруч, жодним чином не заважали їхнім діям.

«Тільки після того, як ці так звані протестувальники почали трощити меблі та погрожувати працівникам НАБУ, представники МВС зайшли всередину і ввічливо попросили їх вийти», — додали в установі.

«Не виключаємо, що сьогоднішні події є свідомою, спланованою та організованою провокацією з боку представників певних політичних сил», — наголосили в НАБУ.

У Бюро вважають, що це підтверджується зв’язками одного з організаторів акції народного депутата Євгена Дейдея з фігурантами розслідувань НАБУ. Також, на думку Бюро, відсутність затриманих та пасивність поліції підтверджує політичний підтекст акції.

Також НАБУ заявляє, що має підтвердження того, що учасників акції, серед яких були представники соціально незахищених верств населення, підвозили і вивозили організованими групами в обмін на певну матеріальну винагороду.

Крім того, у Бюро пов'язали акцію з тим, що НАБУ висловило протест через рішення глави САП Назара Холодницького закрити так звану «справу рюкзаків», у якій фігурував син міністра внутрішній справ Олександра Авакова.

«Вважаємо, що акція 17 липня є атакою на НАБУ за його принципову позицію в розслідуванні корупції представників правлячої еліти», — наголосили в установі.

У коментарі Громадському речниця поліції Києва підтвердила, що невідомі, згідно із оперативними даними, «намагались перевернути меблі» у будівлі НАБУ. 

«Невідомо, яка кількість їх прибула, вони зайшли у хол, занесли туди торт, намагались щось перевернути, але прибув поліцейський патруль і вивів їх з приміщення, далі вони з плакатами стали поблизу будівлі», — сказала вона.

Також, за її словами, згодом на місце прибула слідчо-оперативна група Солом'янського району, правоохоронці перебували там до кінця акції. За даними поліції, подія була зареєстрована у Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Нагадаємо, ЗМІ з посиланням на НАБУ повідомили, що у Києві вдень 17 липня у будівлю НАБУ увірвалася група невідомих і поламала меблі.

Як повідомила Громадському речниця поліції Києва Яна Кутова, група осіб пошкодила червоною фарбою табличку з написом «Національне антикорупційне бюро», а самі протестувальники зайшли не в хол самого НАБУ, а в передбудівлю. Водночас у поліції не мають інформації про те, що певна група осіб увірвалася саме в хол НАБУ та потрощила меблі.

Також нагадаємо, що вранці 17 липня в Києві під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на мітинг вийшли близько 200 людей. Частина з них протестувала проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, близько сотні людей — висловилися проти керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

Голову ЦПК Віталія Шабуніна закидали тортами та облили зеленкою. Йому викликали швидку допомогу. У Шабуніна діагностували опік очей через те, що його облили зеленкою на мітингу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького

Пов`язані новини