У переговорах між Україною та Міжнародним валютним фондом щодо укладання нової довгострокової кредитної програми про співпрацю немає особливих складнощів.

Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова в інтерв'ю «Ліга.Фінанси».

«Особливих складнощів я не бачу: закон про незаконне збагачення ухвалено, бюджет — також, анбандлінг Нафтогазу підписав президент, на скільки я знаю, скоро буде сформовано нові незалежні наглядові органи державних банків», — повідомила Рожкова.

За її словами, Україна на переговорах з МВФ продемонструвала прогрес навіть у найскладнішому питанні — поверненні коштів з банків-банкрутів. За прогнозами Нацбанку, нову угоду між МВФ та Україною підпишуть до кінця 2019 року.

Нагадаємо, місія МВФ розпочала роботу в Україні 14 листопада.

Наразі Україна перебуває у короткостроковій кредитній програмі МВФ, яка має завершитися на початку 2020 року. В межах цієї програми країна отримала 1 транш з передбачених трьох на загальну суму 3,9 мільярда доларів.

Місія МВФ була в Україні у вересні. 18 жовтня у МВФ повідомили, що повернуть свою місію назад до України найближчим часом. Згодом прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що місія МВФ має прибути в Україну приблизно 4 листопада. Однак цього не сталося.

Нещодавно видання The Wall Street Journal повідомило, що МВФ заморозив співпрацю з Україною, зокрема виплату траншів в межах чинної програми, через судові процеси навколо ПриватБанку та ймовірність того, що колишні власники можуть повернути над ним контроль.

За даними видання, у МВФ прагнуть, аби українська влада активніше домагалася повернення коштів, які Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели з ПриватБанку напередодні його націоналізації.

В уряді цю інформацію спростували, зазначивши, що МВФ не заморожував співпраці з Україною.

Поділитись: