У Національному банку України повідомляють, що зміцнення гривні у 2019 році може мати довгострокові переваги для економіки України, однак у короткостроковому періоді українські експортери отримали збитки.

Як йдеться в інфляційному звіті Нацбанку, через ревальвацію (тобто зміцнення курсу) національної валюти проходили країни, що розвиваються, коли знижували рівень інфляції.

«Досвід інших країн, які успішно знизили інфляцію після запровадження режиму інфляційного таргетування та проходили період зміцнення своїх валют, свідчить, що негативні наслідки ревальвації за послідовної макроекономічної політики, є переважно короткостроковими. Водночас переваги є довгостроковими та сприятливими для стійкого економічного зростання», — повідомили у Нацбанку.

Там додають, що попри те, що українські експортери через зміцнення гривні зазнали збитків, нижчий курс валют вони могли використати для того, аби придбати іноземне обладнання для розширення бізнесу. Крім цього, від зміцнення гривні позитивно вплинуло на українських роботодавців, адже в українців зменшилися стимули для того, аби їхати на заробітки за кордон.

«Ревальвація гривні разом із виваженою фіскальною політикою була одним з чинників стрімкого зниження відношення державного боргу до ВВП. Це, у свою чергу, впливало на оцінку ризиків інвестування в українські активи з боку зовнішніх інвесторів, суверенні рейтинги країни», — додали у Нацбанку.

Станом на 7 лютого 2020 року Нацбанк встановив офіційний курс долара на рівні 24,58 гривні за долар. Наприкінці грудня 2019 року долар в Україні коштував 23,2 гривні.

Поділитись: