За даними Національного банку України, у 2019 році у Польщі працювало близько 1 мільйона українців.

Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ за січень 2020 року.

«У 2019 році кількість українських трудових мігрантів у Польщі оцінювалася у майже в 1 млн осіб. Значна частка трудових мігрантів — представники дефіцитних нині робітничих професій», — повідомили в НБУ.

Там зазначають, що значна кількість трудових мігрантів впливає на трудовий ринок України: тут спостерігається брак фахівців робітничих професій, адже більшість з них поїхали га заробітки.

За розрахунками НБУ, через зміцнення курсу гривні у 2019 році дещо уповільнилися темпи трудової міграції: зростання реальних доходів українців, у валютному еквіваленті, сприяло зменшенню розриву в оплаті праці з сусідніми країнами, зокрема з Польщею.

Раніше у нацбанку повідомили, що за 2019 рік заробітчани переказали в Україну близько 12 мільярдів доларів. У 2018 році обсяги переказів складали 10,88 мільярда доларів.

За три квартали 2019 року трудові мігранти переказали до України 8,74 мільярда доларів, з яких 2,82 мільярда склали перекази з Польщі.

Раніше у Нацбанку очікували, що за підсумками 2019 року українські заробітчани перекажуть в Україну 11 мільярдів доларів. Також там повідомили, що зарплати українців, що працюють за кордоном, зростають повільніше, ніж зарплати в Україні.

У Кабінеті міністрів повідомляли, що за перші 9 місяців 2019 року з України виїхало близько 1,5 мільйона людей.

Поділитись: