У Нацбанку пояснили, чому держава не збирає стільки податків, скільки планує
У державний бюджет України за перший квартал 2020 року не надійшло близько 13% запланованих на цей період податкових платежів. Причиною цього Національний банк України називає падіння обсягів імпорту та погане бюджетне планування.
Про це йдеться в Інфляційному звіті Нацбанку.
«Податки з увезених товарів у загальному обсязі податкових надходжень зведеного бюджету становлять понад 35% (у 2019 році). Відповідно зниження фізичних обсягів імпорту, підсилене падінням світових цін на енергоносії та все ще міцнішим курсом гривні на початку року як у річному вимірі, так і у порівнянні з закладеним у бюджет, зумовили падіння надходжень із ввезених товарів», — йдеться у звіті НБУ.
Там зазначають, що через те, що уряд закладав у бюджет завищений курс долара, митні надходження від початку року недовиконувалися. Згодом, через карантин у світі, впали обсяги імпорту товарів до України, що також негативно вплинуло на бюджетні надходження.
«Більш того, падіння світових цін на енергоресурси, природний газ та нафту на тлі скорочення внутрішнього видобутку та зниження попиту на енергоресурси через теплі погодні умови призвели до суттєвого зменшення надходжень від рентних платежів та позначилися на внутрішніх акцизах», — йдеться у звіті Нацбанку.

Вплив невідповідності курсу долара до планового показника на державні доходи Нацбанк оцінює у менш як 5 мільярдів гривень, падіння імпорту — у понад 10 мільярдів гривень.
За підсумками квітня 2020 року державний бюджет України недоотримав 11,6% запланованих на цей період податкових надходжень.
- Поділитися: