Відповідно до нових правил Національного банку щодо споживчого кредитування, банки повинні на першій сторінці кредитної угоди вказувати повну та вичерпну вартість такого кредиту у відсотках до суми запозичення.

Про це повідомили у прес-службі Нацбанку.

«Усі банки повинні вказувати єдину ставку за споживчим кредитом, в яку включені усі комісії та платежі за додатковими та супутніми послугами, якщо вони надаються. Тобто споживач зможе побачити загальну суму своїх витрат на обслуговування кредиту та побачити усі платежі», — повідомили у Нацбанку.

Там зазначають, що раніше кредитні договори були надто довгими та написані незрозумілою мовою. Тому позичальники, коли брали кредит, не бачили реальних витрат на його обслуговування та виплачували банкам більші платежі, ніж очікували.

«Банки будуть зобов’язані надавати цю інформацію в єдиному вигляді на сайтах та в рекламі. Це дозволить споживачам легше порівнювати послуги декількох банків та обирати найвигіднішу для себе», — додали у Нацбанку.

Зазначимо, що раніше Верховна Рада ухвалила закон про захист прав споживачів фінансових послуг. Президент підписав цей закон 16 жовтня.

12 червня у Нацбанку створили окремий підрозділ для захисту прав споживачів фінансових послуг.

Поділитись: