Світ

У Нафтогазі назвали ключові вимоги України на тристоронніх переговорах про транзит газу

Громадське
Світ/У Нафтогазі назвали ключові вимоги України на тристоронніх переговорах про транзит газу
Зберегти
Вигляд
Голова Нафтогазу Андрій Коболєв повідомив, що на тристоронніх переговорах щодо транзиту російського газу до Європи українська сторона вимагатиме забезпечення транзиту газу через Україну та укладання нового контракту за європейськими правилами.

«Ми не будемо приховувати свою позицію. Головним завданням України на цих перемовах є збереження транзиту. Це перше. Друге — це… підписання контракту, який би відповідав всім нормам європейського права», — повідомив Коболєв під час прес-конференції 18 січня.

Він зазначив, що у разі, якщо ці дві умови буде виконано, то Україна матиме гарантію транзиту російського газу, а також важелі впливу на РФ у тому разі, якщо вона захоче його припинити.

«Ми матимемо гарантії, що ці обсяги газу (для транзиту ред.) будуть нам надаватися або ми отримуватимемо гроші, якщо російська сторона не буде виконувати свої зобов'язання», — додав Коболєв.

Також Коболєв повідомляв, що у Нафтогазі не виключають, що Росія може взагалі відмовитися від транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року, адже наразі зриває тристоронні переговори про транзит у Брюсселі.

Нагадаємо, що тристоронні переговори між представниками України, Росії та ЄС на політичному рівні щодо транзиту газу відбудуться у Брюсселі 21 січня.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Росія може відмовитися від українських послуг транзиту після завершення чинного нині контракту — 31 грудня 2019 року. Зокрема, з цією метою Росія будує газопроводи в обхід України — «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Пов`язані новини