Життя

У Нафтогазі заявили, що модель монетизації субсидій не відповідає закону

Олексій Хабатюк
Життя/У Нафтогазі заявили, що модель монетизації субсидій не відповідає закону
Зберегти
Вигляд
Заступник начальника департаменту енергоефективності Нафтогазу Олексій Хабатюк повідомив, що обрана урядом модель проведення монетизації субсидій не відповідає чинному законодавству.

«Законом про житлово-комунальні послуги визначено, що «передбачені законодавством пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються споживачу в грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України». І це має відбутися з 1 січня цього року», — повідомив Хабатюк.

За його словами, модель монетизації субсидій, яку запровадив уряд, передбачає надання коштів не споживачам, а посередникам на ринку постачання газу.

«Також Закон чітко та однозначно визначив форму виплат пільг та субсидій — грошова, а Кабмін може визначити лише порядок їх виплати», — зазначив представник Нафтогазу.

Раніше голова Нафтогазу Андрій Коболєв в інтерв’ю одному з українських телеканалів розкритикував спосіб переходу до монетизації субсидій, адже він не передбачає видачі коштів на руки споживачам.

У свою чергу у Міністерстві соціальної політики, яке і запропонувало чинну нині модель монетизації, повідомляли, що видача субсидій населенню у грошовій формі «може викликати гіперінфляцію».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гроші замість субсидій: як це працюватиме

27 грудня 2018 року уряд ухвалив постанову про перехід до системи надання субсидій у грошовій формі (монетизації). Зокрема, нею передбачено, що субсидії нараховуватимуть на персональні рахунки споживачів, відкриті в Ощадбанку, а звідти їх сплачуватимуть безпосередньо на комунальні послуги.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Закони, які стали чинними: що міняється в житті українців з 1 січня 2019

Раніше в уряді повідомляли, що планують завершити процес монетизації субсидій до жовтня 2019 року.

Зокрема, перехід на монетизацію субсидій відбудеться у 3 етапи. Першим етапом передбачається, що з 1 січня 2019 року монетизується субсидія для 100-150 тисяч сімей, які звернулись за субсидіями з новим пакетом документів.

Починаючи з травня відбудеться монетизація субсидій для тих домогосподарств, яким призначили субсидію на неопалювальний сезон, а з 1 жовтня відбудеться повний перехід на монетизацію субсидій.

Пов`язані новини