Голуби летять над статуєю миру у парку миру в Нагасакі під час церемонії вшанування пам’яті жертв ядерного бомбардування, Японія, 9 серпня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/JIJI JAPAN OUT EDITORIAL USE ONLY/ NO ARCHIVES

В японському місті Нагасакі вшанували пам’ять десятків тисяч жителів, які загинули у серпня 1945 році внаслідок атомного бомбардування.

У 75-ту річницю бомбардування кількість людей, що взяла участь в акції пам'яті, була значно меншою через епідемію коронавірусу — близько 500 (минулого року було майже 6 тисяч).

Об 11:02 учасники церемонії вшанували пам’ять жертв хвилиною мовчання. Саме у цей час 75 років тому американський бомбардувальник скинув на місто ядерну бомбу.

Мер Нагасакі Томіхіса Тауе заявив, що в сучасному світі відсутнє глобальне лідерство із забезпечення миру, тому загроза повторного застосування ядерної зброї стає більш реальною. Він нагадав, що США та Росія вийшли з угоди про ядерні ракетні озброєння, а також закликав японську владу підписати та ратифікувати Договір про заборону ядерної зброї від 2017 року.

Як зазначає «Kyodo News», прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе під час своєї промови не згадав про цю угоду, тобто, фактично не відреагував на заклик мера Нагасакі.

9 серпня 1945 року, через три дні після бомбардування Хіросіми, Повітряні сили США скинули ядерну бомбу Fat Man («Товстун») на Нагасакі. Внаслідок вибуху загинули понад 70 тисяч людей, велика кількість дістали поранення, багато хто помер від ядерного випромінення або досі має проблеми зі здоров’ям через нього.

15 серпня 1945-го Японія оголосила про капітуляцію, що фактично означало завершення Другої світової.

Поділитись: